County U13 and U15 Team for Hull

Posted by Administrator on Sat 14 September 2019

Congratulations to our County Teams on Saturday - Updated

 Great Performances from our Four Teams - full results now on the Results page

 The Results (see Results page) are amazing and reflect the hard work of our athletes, team captains and Team Manager.
Under 13 Girls were in first place
Under 13 Boys were in third place
Under 15 Girls were in third place
Under 15 Boys were in second place
Only two of the seven counties achieved more than 500 points - Leics & Rutland with 514 points were a strong second to the overall winners, Warwickshire with 552 points.
This was a great team effort by all - Full confirmed results will be on the county website soon. A great finish for the summer season for all athletes. You should all be very proud - a long day - but a great success!
U15 Boys 
U15 Girls
Ashley Butler - Saffron AC
April Seaton - Saffron AC
Christian Williams - Loughborough GS 
Charlotte Heathcote, Charnwood AC
Connor King - Leicester Coritanian AC
Eleanor Orme-Herbert - Charnwood AC
Danny-Rae Murdey - Saffron AC
 
David Seidu - Wreake & Soar Valley AC
Etty Sisson - Charnwood AC (Team Captain)
Ellis McBean - Saffron AC (Team Captain)
Evie Watts - Kibworth High School
Eriike Siwoku - Uppingham School 
Isabella Wrightam - Wreake & Soar Valley AC
Fraser Knight - South Charnwood High School 
Jessica Robertson-Dover - Derby AC
Jack Stretton - Leicester Coritanian AC
Ketshia Makita - Leicester Coritanian AC
Jaydon Shaw - Saffron AC
Leah Butterfill - Wreake & Soar Valley AC
Joshua Riley - Corby AC
Madeline Mayes - Corby AC
Kieron Wallace - Catmose College
Poppy Adkin - Saffron AC
Marcus Wright - Saffron AC
Rosie Harris, Charnwood AC 
Noah Smith - Harborough AC
Sophie Dunbobbin - Wreake & Soar Valley AC
Pharrell Harewood - Loughborough GS
Zoe Payne - Corby AC
Rheims Handford - St Martin’s Catholic Academy
 
Samuel White - Kettering Town Harriers AC
 
Thomas Dixon - Charnwood AC
 
Zack Michalowski - Charnwood AC
 

 

U13 Girls
U13 Boys
Alesha Williams - Saffron AC
Anthony Cimurs - Charnwood AC
Alesia De Mello Leitao - Charnwood AC
Benjamin Blaze - Brockington College 
Chloe Hinchliffe - Corby AC
Cauley Wilford - Market Bosworth Sch (Team Captain)
Daisy Hall - Saffron AC
Charlie Dorrington - Lutterworth HS
Hannah Guilford - Castle Donnington Coll (Team Captain)
Eammon Jille - Saffron AC
Savana Smith - Charnwood AC
James Arnold - Gartree HS 
Shakira King - Wreake & Soar Valley AC
Lorenzo Massarella - Ivanhoe Robins AC
Sofia Barrett - Corby AC
Luke Thompson - Market Bosworth School
Sophie Robertson-Dover - Derby AC
Maalik Samuel - Leicester Coritanian AC
Tavia Jamieson-Blunt - Saffron AC
Oliver Harris - Brockington College
Yasmin Sakour - Saffron AC
Robert Wardlaw - Saffron AC
 
Samuel Tansey - Saffron AC
 
William Ronald - Corby AC